Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > STU9N60M2
STU9N60M2
STMicroelectronics
STU9N60M2
produkt~~POS=TRUNC paramters
Vgs (th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Vgs (Max)
±25V
Teknologi
MOSFET (Metal Oxide)
Leverantörs Device Package
IPAK (TO-251)
Serier
MDmesh™ II Plus
Rds On (Max) @ Id, Vgs
780 mOhm @ 3A, 10V
Effektdissipation (Max)
60W (Tc)
Förpackning
Tube
Förpackning / Fodral
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Andra namn
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Monteringstyp
Through Hole
Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
320pF @ 100V
Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs
10nC @ 10V
FET-typ
N-Channel
FET-funktionen
Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På)
10V
Avlopp till källspänning (Vdss)
600V
detaljerad beskrivning
N-Channel 600V 5.5A (Tc) 60W (Tc) Through Hole IPAK (TO-251)
Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C
5.5A (Tc)