Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > PMIC - Spänningsregulatorer - Linjär > L4947PD013TR
L4947PD013TR
STMicroelectronics
L4947PD013TR
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 5V 500MA POWERSO20
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänningsavbrott (Max)
0.75V @ 500mA
Spänning - utgång (min / fast)
5V
Spänning - utgång (max)
Spänning - Ingång (Max)
26V
Leverantörs Device Package
PowerSO-20
Serier
Skyddsfunktioner
Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Förpackning
Tape & Reel (TR)
Förpackning / Fodral
20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad
PSRR
60dB (120Hz)
Utmatningstyp
Fixed
Utgångskonfiguration
Positive
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter
1
Monteringstyp
Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
3 (168 Hours)
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
detaljerad beskrivning
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA PowerSO-20
Ström - Tillförsel (Max)
180mA
Nuvarande - Quiescent (Iq)
13mA
Strömutgång
500mA