Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > PMIC - Spänningsregulatorer - Linjär > LM140LAH-12
LM140LAH-12
IC REG LINEAR 12V 100MA TO39-3
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
    produkt~~POS=TRUNC paramters
    Spänningsavbrott (Max)
    2V @ 1A
    Spänning - utgång (min / fast)
    12V
    Spänning - utgång (max)
    Spänning - Ingång (Max)
    35V
    Leverantörs Device Package
    TO-39-3
    Serier
    Skyddsfunktioner
    Over Temperature, Short Circuit
    Förpackning
    Bulk
    Förpackning / Fodral
    TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
    PSRR
    72dB (120Hz)
    Utmatningstyp
    Fixed
    Utgångskonfiguration
    Positive
    Andra namn
    LM140LAH-12-ND
    Driftstemperatur
    -55°C ~ 125°C
    Antal tillsynsmyndigheter
    1
    Monteringstyp
    Through Hole
    Fuktkänslighetsnivå (MSL)
    1 (Unlimited)
    Tillverkarens normala ledtid
    6 Weeks
    Ledningsfri status / RoHS-status
    Lead free / RoHS Compliant
    detaljerad beskrivning
    Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 100mA TO-39-3
    Ström - Tillförsel (Max)
    4.5mA
    Nuvarande - Quiescent (Iq)
    3mA
    Strömutgång
    100mA