Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > PMIC - Spänningsregulatorer - Linjär > L4931ABD120
L4931ABD120
STMicroelectronics
L4931ABD120
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 12V 250MA 8SO
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänningsavbrott (Max)
0.8V @ 250mA
Spänning - utgång (min / fast)
12V
Spänning - utgång (max)
Spänning - Ingång (Max)
20V
Leverantörs Device Package
8-SO
Serier
Skyddsfunktioner
Over Current, Over Temperature
Förpackning
Tube
Förpackning / Fodral
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PSRR
64dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Utmatningstyp
Fixed
Utgångskonfiguration
Positive
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter
1
Monteringstyp
Surface Mount
detaljerad beskrivning
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 250mA 8-SO
Ström - Tillförsel (Max)
7mA
Nuvarande - Quiescent (Iq)
1.6mA
Strömutgång
250mA