Hem > Produkter > Diskreta halvledarprodukter > Tyristorer - SCR > TS420-600T
TS420-600T
STMicroelectronics
TS420-600T
STMicroelectronics
SCR 4A 200UA 600V TO-220AB
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - På stat (Vtm) (Max)
1.6V
Spänning - Off State
600V
Spänning - Gate Trigger (Vgt) (Max)
800mV
Leverantörs Device Package
TO-220AB
Serier
SCR-typ
Sensitive Gate
Förpackning
Tube
Förpackning / Fodral
TO-220-3
Andra namn
TS420-600T-ND
TS420600T
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Monteringstyp
Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid
23 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
detaljerad beskrivning
SCR 600V 4A Sensitive Gate Through Hole TO-220AB
Nuvarande - On State (It (RMS)) (Max)
4A
Nuvarande - On State (It (AV)) (Max)
2.5A
Aktuell - Off State (Max)
5µA
Ström - Icke-rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
30A, 33A
Nuvarande - Hold (Ih) (Max)
5mA