Hem > Produkter > Kretsskydd > TVS - Dioder > 1.5KE440A
1.5KE440A
STMicroelectronics
1.5KE440A
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Reverse Standoff (Typ)
376V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp
776V
Spänning - Uppdelning (Min)
418V
Envärdiga kanaler
1
Typ
Zener
Leverantörs Device Package
DO-201
Serier
1.5KE, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Förpackning
Tape & Box (TB)
Förpackning / Fodral
DO-201AA, DO-27, Axial
Andra namn
1.5KE440A-ND
Driftstemperatur
Monteringstyp
Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid
30 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs)
13A (8/20µs)
Kapacitans @ Frekvens
360pF @ 1MHz