Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > BYT12PI-1000
BYT12PI-1000
STMicroelectronics
BYT12PI-1000
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om
1.9V @ 12A
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max)
1000V
Leverantörs Device Package
TO220AC Isolated
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier
Omvänd återställningstid (trr)
155ns
Förpackning
Bulk
Förpackning / Fodral
TO-220-2 Isolated Tab
Andra namn
Driftstemperatur - korsning
-40°C ~ 150°C
Monteringstyp
Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Ledningsfri status / RoHS-status
Contains lead / RoHS non-compliant
Diodtyp
Standard
detaljerad beskrivning
Diode Standard 1000V 12A Through Hole TO220AC Isolated
Ström - Omvänd läckage @ Vr
50µA @ 1000V
Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io)
12A