Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > FP2-S200-R
Bussmann (Eaton)
FP2-S200-R
Bussmann (Eaton)
produkt~~POS=TRUNC paramters
Typ
Wirewound
Tolerans
±15%
Leverantörs Device Package
Storlek / Dimension
0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Skärm
Unshielded
Serier
FLAT-PAC
betyg
Q @ Freq
Förpackning
Tape & Reel (TR)
Förpackning / Fodral
Nonstandard
Andra namn
FP2-S200
FP2-S200-ND
FP2-S200-R-ND
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Monteringstyp
Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Material - Kärna
Ferrite
Tillverkarens normala ledtid
14 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test
1MHz
Induktans
200nH
Höjd - Sittande (Max)
0.197" (5.00mm)
Frekvens - Självresonans
detaljerad beskrivning
200nH Unshielded Wirewound Inductor 37A 0.28 mOhm Nonstandard
DC-resistans (DCR)
0.28 mOhm
Nuvarande omdöme
37A
Nuvarande - Mättnad
19A