Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > PMIC - Spänningsregulatorer - Linjär > L5150CJTR
L5150CJTR
STMicroelectronics
L5150CJTR
STMicroelectronics
IC REG LIN 5V 150MA POWERSSO-12
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänningsavbrott (Max)
0.5V @ 150mA
Spänning - utgång (min / fast)
5V
Spänning - utgång (max)
Spänning - Ingång (Max)
40V
Leverantörs Device Package
PowerSSO-12
Serier
Skyddsfunktioner
Over Temperature, Short Circuit
Förpackning
Tape & Reel (TR)
Förpackning / Fodral
PowerSSO-12
PSRR
48dB (100Hz)
Utmatningstyp
Fixed
Utgångskonfiguration
Positive
Andra namn
L5150CJTR-ND
Driftstemperatur
-40°C ~ 150°C
Antal tillsynsmyndigheter
1
Monteringstyp
Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
3 (168 Hours)
Tillverkarens normala ledtid
16 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
detaljerad beskrivning
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 150mA PowerSSO-12
Ström - Tillförsel (Max)
4.2mA
Nuvarande - Quiescent (Iq)
80µA
Strömutgång
150mA