Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > L5300EPTTR
L5300EPTTR
STMicroelectronics
L5300EPTTR
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänningsavbrott (Max)
0.5V @ 300mA
Spänning - utgång (min / fast)
5V
Spänning - utgång (max)
Spänning - Ingång (Max)
40V
Leverantörs Device Package
PPAK
Serier
Automotive, AEC-Q100
Skyddsfunktioner
Over Temperature, Short Circuit
Förpackning
Tape & Reel (TR)
Förpackning / Fodral
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
PSRR
60dB (100Hz)
Utmatningstyp
Fixed
Utgångskonfiguration
Positive
Driftstemperatur
-40°C ~ 150°C
Antal tillsynsmyndigheter
1
Monteringstyp
Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
3 (168 Hours)
Tillverkarens normala ledtid
16 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
detaljerad beskrivning
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 300mA PPAK
Ström - Tillförsel (Max)
4.2mA
Nuvarande - Quiescent (Iq)
80µA
Strömutgång
300mA