Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Logik - Gates och växelriktare > 74LX1G32STR
74LX1G32STR
STMicroelectronics
74LX1G32STR
STMicroelectronics
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Tillförsel
1.65 V ~ 5.5 V
Leverantörs Device Package
SOT-23-5
Serier
74LX
Förpackning
Original-Reel®
Förpackning / Fodral
SC-74A, SOT-753
Andra namn
Driftstemperatur
-55°C ~ 125°C
Antal ingångar
2
Antal kretsar
1
Monteringstyp
Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Max förökningsfördröjning @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Logik typ
OR Gate
Logisk nivå - Låg
Logisk nivå - Hög
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
Funktioner
detaljerad beskrivning
OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5
Nuvarande - Quiescent (Max)
10µA
Ström - Utgång Hög, Låg
32mA, 32mA