Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > SMBJ24A-TR
SMBJ24A-TR
STMicroelectronics
SMBJ24A-TR
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Reverse Standoff (Typ)
24V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp
38.9V
Spänning - Uppdelning (Min)
26.7V
Envärdiga kanaler
1
Typ
Zener
Leverantörs Device Package
SMB (DO-214AA)
Serier
SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
600W
Förpackning
Tape & Reel (TR)
Förpackning / Fodral
DO-214AA, SMB
Andra namn
Driftstemperatur
-55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp
Surface Mount
Lead free / RoHS Compliant
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs)
16A