Hem > Produkter > Diskreta halvledarprodukter > Dioder - Rectifiers - Single > SMBYW04-200
SMBYW04-200
STMicroelectronics
SMBYW04-200
STMicroelectronics
DIODE GEN PURP 200V 4A SMC
Blyfri / Överensstämmer med RoHS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om
1.25V @ 12A
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max)
200V
Leverantörs Device Package
SMC (DO-214AB)
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier
Omvänd återställningstid (trr)
35ns
Förpackning
Cut Tape (CT)
Förpackning / Fodral
DO-214AB, SMC
Andra namn
SMBYW04200
Driftstemperatur - korsning
150°C (Max)
Monteringstyp
Surface Mount
Lead free / RoHS Compliant
Diodtyp
Standard
detaljerad beskrivning
Diode Standard 200V 4A Surface Mount SMC (DO-214AB)
Ström - Omvänd läckage @ Vr
10µA @ 200V
Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io)
4A