Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > FERD20H100STS
FERD20H100STS
STMicroelectronics
FERD20H100STS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om
705mV @ 20A
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max)
100V
Leverantörs Device Package
TO-220AB
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier
Förpackning
Tube
Förpackning / Fodral
TO-220-3
Andra namn
FERD20H100STS-ND
Driftstemperatur - korsning
175°C (Max)
Monteringstyp
Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid
15 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
Diodtyp
FERD (Field Effect Rectifier Diode)
detaljerad beskrivning
Diode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 100V 20A Through Hole TO-220AB
Ström - Omvänd läckage @ Vr
140µA @ 100V
Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io)
20A