Hem > Produkter > Integrerade kretsar (ICs) > Atosn STCOK > FERD20L60CTS
FERD20L60CTS
STMicroelectronics
FERD20L60CTS
produkt~~POS=TRUNC paramters
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om
575mV @ 10A
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max)
60V
Leverantörs Device Package
TO-220AB
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier
Förpackning / Fodral
TO-220-3
Andra namn
Driftstemperatur - korsning
150°C (Max)
Monteringstyp
Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL)
1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid
15 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status
Lead free / RoHS Compliant
Diodtyp
FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Diodkonfiguration
1 Pair Common Cathode
detaljerad beskrivning
Diode Array 1 Pair Common Cathode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 60V 10A Through Hole TO-220-3
Ström - Omvänd läckage @ Vr
970µA @ 60V
Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) (per Diod)
10A